Planowanie kariery zawodowej

Dzisiejszy rynek pracy charakteryzuje się ogromną ilością absolwentów uczelni wyższych, ubiegających się o stanowiska zgodne ze swoim wykształceniem. Jednak wybierając studia, powinniśmy zwracać uwagę na to, jakich osób będą poszukiwać przedsiębiorstwa w przyszłości. W tym momencie, można powiedzieć, że zdecydowana większość wykształconych ludzi, poszła w złym kierunku.

Sektory, które mogłyby przyjąć absolwentów uczelni do pracy, nie potrzebują tak dużej liczby nowych pracowników, zaś innym branżom doskwiera deficyt wykwalifikowanych ludzi. Właśnie z tego względu warto kształcić się w kierunku, który da nam perspektywy pracy. Planowanie kariery zawodowej Czasy, w których dyplom uczelni dawał jakiekolwiek gwarancje na poprawę jakości życia, bezpowrotnie minęły i prawdopodobnie już nie wrócą. Studia powinny być wybrane świadomie, w przeciwnym razie, gdy wybierzemy pierwsze z brzegu, możemy się bardzo rozczarować.

Umiejętności i kompetencje miękkie
W dzisiejszych czasach znalezienie satysfakcjonującej i dobrze płatnej pracy jest naprawdę trudne. Nie można powiedzieć, że jakiekolwiek zaświadczenie, certyfikat bądź ukończony kurs sprawi, że będziemy mogli powiedzieć, że ze znalezieniem zatrudnienia z pewnością nie będziemy mieć problemów. W końcu na rynku pracy spotykamy ogromne ilości absolwentów uczelni wyższych, a każdy z nich może pochwalić się niemal takimi samymi kwalifikacjami.
kompetencje i umiejętności miękkie
Właśnie z tego względu warto postawić na odróżnienie się od innych, bo tylko ono może spowodować to, że zostaniemy dostrzeżeni w procesie rekrutacyjnym. Doskonale sprawdzi się tutaj posiadanie dodatkowych umiejętności, które nie są tak bardzo oczywiste. Planowanie kariery zawodowej Pracodawcy doceniają odbyte szkolenia, dodatkowe kursy zawodowe, a niejednokrotnie nawet uprawnienia zdobyte z uwagi na naszą pasję. Kluczem do sukcesu jest to, by wyłamać się poza studencki szablon. W końcu nie mamy nic do stracenia, a zyskać możemy naprawdę wiele.

Dodaj komentarz